Vady řeči

Úvod

Pojem vada řeči se stále více dostává do povědomí odborníků i laické veřejnosti, protože počet dětí s různými typy vad řeči stále výrazně narůstá. Bylo by však hrubou chybou, kdybychom se zmínili pouze o vadách řeči u dětí. Existuje celá škála různých vad řeči, které se týkají také dospělé populace. V obecném povědomí lidí je logoped jakýmsi učitelem, který vyvozuje u dětí správnou výslovnost. To ale v současné době není zdaleka pravdou. Logoped musí mít vysokoškolské vzdělání a pokud pracuje pod resortem ministerstva zdravotnictví, musí být zařazen do předatestační přípravy a po třech letech práce v logopedické ambulanci s odborným dozorem skládá atestaci v oboru logopedie. Poté se stává klinickým logopedem, který může pracovat samostatně jak s dětmi, tak i s dospělými. Klinický logoped má odborné vzdělání a je oprávněn k tomu, aby spolupracoval s celou řadou další odborníků, především z oblasti medicíny. Velmi často je potřebná spolupráce s pediatry, klinickými psychology, foniatry, lékaři ORL, neurology, zubními lékaři a celou řadou dalších. Klinický logoped diagnostikuje, provádí terapii a spolupracuje s rodinou, mateřskými školami, základními i speciálními školami.

Na našich stránkách bychom vás rádi seznámili s problematikou logopedie a poskytli vám co nejvíce informací z tohoto oboru.

Komunikace, verbální i neverbální je přirozenou schopností člověka. Obtíže s řečí nejsou jednoduchou problematikou, a proto zde předkládáme malé rozdělení vad řeči. Obecně hovoříme o tzv. Narušené komunikační schopnosti. Narušenou komunikační schopnost rozdělujeme na:

Pravděpodobně se většina lidí ve svém životě setkává s někým ve svém okolí, kdo trpí nějakou vadou řeči, ale nic konkrétního o ní neví. Na našem webu se snažíme podat jakýsi ucelený přehled vad řeči a jejich krátký popis s náznakem terapeutických možností a také prognózou jednotlivých vad.

Poslední otázka v poradně

Jazyk medzi zubkami

Dobry den. vsimla som si, ze moj 4,5 rocny syncek dava jazyk medzi zubky pri vyslovovani s,z...mozem nieco urobit, aby sa zbavil tohto zlozvyku? Dakujem.

Novinky

Pro klienty VZP je u nás péče zdarma

Pro klienty VZP je u Logopedonline péče zdarma


Děti a dospělí, kteří jsou pojištěni u Všeobecné zdravotní pojišťovny, mají logopedikou péči v naší poradně hrazenou přes pojišťovnu. Nezbytně nutné je k tomu doporučení (žádanka na logopedii)  od dětského lékaře. U dospělých doporučení (žádanka) od obvodního lékaře.
Hrazení logopedické péče přes VZP se týká klientů, kteří dochází do k nám do poradny. Nevztahuje se na logopedii přes skype a jiné formy logopedické péče.

Nejvíce hledané výrazy

Logopedie, Logoped, Špatná mluva, Špatná výslovnost, Vady řeči, Vady sluchu, Výslovnost hlásek, Logopedická ambulance, Logopedická cvičení, Logopedická cvičení ke stažení, Logopedická cvičení online, Logopedické pexeso, Logopedické říkanky, Logopedické říkanky ke stažení, Logopedické říkanky online, Logopedická poradna